اوکراین کجاست؟ (بخش اول)

اوکراین کجاست؟ (بخش اول)

اوکراین کجاست؟ (بخش اول)

سوال خیلی از شما که جوانان و نوجوانان تحصیل کرده دارید این است که اوکراین کجاست؟ دلیل این پرسش این است که این روزها فکر اقامت دائم اوکراین در سر جوانان است و گاهی اوقات به اقامت اوکراین از طریق ازدواج فکر می کنند. با شناخت بیشتر کشور اوکراین متوجه می شوید که اقامت اوکراین اصلا بد نیست و خیلی هم خوب و مناسب است. زیرا این کشور بسیار زیبا همراه با اقتصاد خوب و امکان پیشرفت می باشد.

موقعیت جغرافیایی اوکراین

اوکراین کشوری در اروپای شرقی با طبیعتی زیبا است. این کشور در سمت شرق با روسیه و در سمت شمال با بلاروس همسایه می باشد. در جنوب ‌غربی اوکراین، رومانی و مولداوی و کوهپایه ‌های کارپات واقع شده اند. بخش جنوبی آن را دریای سیاه و دریای آزوف فرا گرفته است. بزرگ ترین شهر اوکراین، کیف است و پایتخت آن شناخته می شود. از نظر ساعتی 1 ساعت و نیم از ایران عقب تر است. اوکراین 24 استان دارد و نوع حکومت آن جمهوری می باشد، واحد پول اوکراین گریونی یا گریونا است.

اقتصاد اوکراین

چرخ اقتصاد اوکراین بر پایه ی معادن و خاک حاصلخیزش است و از نظر مسیر انرژی شاه راه محسوب می شود، زیرا گاز روسیه از کشور‌های اروپایی تامین می‌ شود و خطوط لوله گاز از اوکراین عبور می‌ کند. این کشور معادن بسیاری دارد و میوه و غلات در این کشور بدون کود رشد می کنند.
صنایع بسیار با ارزشی مانند صنایع هواپیما سازی، تانک سازی، كشتی سازی، توليد موشک، توربين، تولید پوشاک و الیاف مصنوعی و … دارد.

جاذبه‌های دیدنی اوکراین

شهرهای بزرگ و معروف اوکراین سرشار از زیبایی هستند و جاذبه های دیدنی و معروف زیادی دارند. برای مثال کیف که پایتخت اوکراین است بافت شهری دوره روسیه تزاری دارد که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. اگر از این شهر خوشتان آمده است و به دنبال اقامت دائم اوکراین هستید، مقالات بعدی ما را مطالعه کنید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

About The Author

Leave Comment

نوزده − چهارده =