تحلیل وضع اجتماعی، امنیت و بهداشت در اوکراین

تحلیل وضع اجتماعی، امنیت و بهداشت در اوکراین

تحلیل وضع اجتماعی، امنیت و بهداشت در اوکراین

تحلیل وضع اجتماعي و فرهنگي
هرچند اوکراین کشوری است که برخی بنیان های علمی و صنعتی شوروی سابق را به لحاظ میراثی یدک می کشد؛ اما نسبت به دیگر کشور های اروپای شرقی در سطح پایین تری به لحاظ زندگی، درآمد، رونق اقتصادی و مسائل اجتماعی قرار دارد.
مطابق آمارهاي رسمي، میزان چشمگیری از مبتلایان به ایدز در این کشور که در سراسر اروپا بی سابقه است وجود دارند .
همه این گفته ها علی رقم منفی بودن، نباید موجب نگرانی متقاضیان اقامت دائم اوکراین گردد؛ چراکه این ها شرایط عادی می باشد و صرفا جهت اطلاع، بیان می شود.

ايمني و امنيت
جرائم خرد و ریز محلی و خياباني همچون سرقت و کیف قاپی، اخاذی، تهديد و ارعاب، ارتكاب برخي سرقت هاي مسلحانه از منازل در شب وايجاد مزاحمت بخصوص براي اتباع خارجي از سوي موجی از افراد نژاد پرست از ديگر مسائل نگران كننده و محل مناقشه ی اجتماعي در جامعه اوكراين است و مشاهده می شود.

بهداشت

  1. از نوشيدن آب شير پرهيز شود. (آب آشاميدني در هتل ها و سوپر ماركت ها فروخته مي شود.)
    اتباع خارجی که برای مدتی زیاد عازم‌ اوکراین می شوند به منظور تهیه ی آب تصفیه شده مورد استفاده ی خود می توانند از فیلتر های تصفیه کننده آب استفاده کنند.
    همچنین اطمینان از کیفیت مطلوب و بهداشتِ مطمئنِ محصولات غذایی برای کسانی که در کوتاه مدت اقامت اوکران را گرفته اند ضروری است.
  2. تزریق واکسن های لازم پیش از مسافرت از دیگر اقدامات ضروری است.
  3. بیمه های بین المللی در بیمارستان های خصوصی کشور اوکراین فاقد اعتبار اند و پلي كلينيک هاي دولتي و يا خصوصي محل مراجعه ی بیماران هستند.
    در پایان در صورت تقاضای اخذ اقامت اوکراین از طریق ازدواج ، شرکت مهاجرتی اورانتا آماده کمک رسانی به شماست.

About The Author

Leave Comment

سه × 1 =