شهر شگفت انگیز کیف

شهر شگفت انگیز کیف

شهر شگفت انگیز کیف

شهر کیف واقع در کشور اوکراین جاذبه های معروف بسیاری دارد اما اگر مایل به شناخت جوهره و ماهیت اصیل این شهر هستید یا قصد گرفتن اقامت اوکراین را دارید، باید با جاذبه های کمتر معروف آن آشنا شوید.
کیف پایتخت اوکراین، یکی از کلان شهرهای واقع در اروپا است که می توان به کنکاش ژرفی در آن پرداخت.
با‌ اینکه یادمان های تاریخی زیر نظر و مورد حمایت یونسکو مثل کلیسای جامع سنت سوفیا و صومعه پچرسک لاورای کیف از مکان های تماشایی این شهر محسوب می شوند اما جاذبه های حقیقی کیف که هویت و خاستگاه فرهنگ اصیل این شهر را معرفی می کنند، در گوشه و کنار کمتر دیده شده آن جای گرفته اند.

خیابان پایزاژنا

پایزاژنا یا خیابان منظره خیابانی، با مجسمه هایی از جنس موزائیک و رنگارنگ است که با وجود پنهان شدن پشت ساختمان های بلند شهر، بی شباهت به سرزمین عجایب نمی باشد.
پیشینه ی خلق پایزاژنا به سال ۱۹۸۰ و دستان توانگر معمار اوکراینی آبراهام میلتسکی باز می گردد که از آن زمان تا به حال پذیرای بازدیدکنندگان بسیاری بوده است.
این خیابان و جاذبه های آن یکی از زیباترین و مناسب ترین فضاهای عکس برداری در شهر کیف را دارا می باشد.

مجسمه‌ اعتدال

مجسمه‌ی اعتدال، نماد دوستی و اتحاد در پایتخت اوکراین است که در هیبت یک دستِ آبی رنگ غول پیکر برای جایگزینی با مجسمه ی رهبر اتحاد شوروی، ولادیمیر لنین ساخته شده است.
هنگام ورود به زیرگذر یا بالا رفتن از پله‌ها با مجسمه بزرگی روبه رو می شوید که در بولوار تاراس شوچنکو و در مقابل بازار بسارابسکی قرار دارد.
توجه کنید که اقامت اوکراین از طریق ازدواج نیز صورت می گیرد که دارای مراحل خاصی است.
به هر صورت اوکراین و شهرهای آن بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند و اگر شما قصد گرفتن اقامت دائم اوکراین را دارید با ما در تماس باشید.

About The Author

Leave Comment

چهار × 1 =